همه چیز درباره راه اندازی کافی شاپ(قسمت دوم)

نویسنده : روابط عمومی
10 خرداد 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
همه چیز درباره راه اندازی کافی شاپ(قسمت دوم)

طراحی داخلی کافی شاپ

بسیاری از افرادی که قصد تاسیس کافی شاپ دارند، درباره طراحی داخلی آنجا به مشکل میخورند  طراحی داخلی، اهمیت زیادی نیز در جلب مشتری دارد. از این رو باید آن را با دقت کامل انجام دهید. سعی کنید برای رفع سردرگمی، ابتدا تم کافه خود را با توجه به سلیقه مشتری های خود درست کنید. ورودی کافه خود را طوری طراحی کنید که زیبا و دعوت کننده باشد. طراحی تابلو، نورپردازی فضا و هارمونی رنگ های مورد استفاده نیز اهمیت زیادی دارد.در طراحی داخلی آشپزخانه باید فضا را طوری در نظر بگیرید که پرسنل به راحتی به قهوه ساز، فر، محل نگهداری بستنی ها و دیگر قسمت ها دسترسی داشته باشند. محل ظروف باید مشخص باشد و هر چیزی در جای مخصوص به خود قرار گیرد تا نظم آشپزخانه نیز به هم نخورد.

درباره طراحی سالن باید راحتی و زیبایی را در کنار هم در نظر بگیرید. با ایده های خلاقانه و نورپردازی مدرن می توانید ظاهر جذابی به کافه خود بدهید. از چراغ های جالب و آویزهای خاص استفاده کنید. سعی کنید از متریال های گرم کمک بگیرید تا فضایی گرم و دوستانه ایجاد ممایید. فضای سبز را فراموش نکنید و حتی شده با قرار دادن چند گلدان در کافه خود، گیاهان را در دکوراسیون آن دخیل کنید. بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر، با یک معمار یا طراح داخلی در این زمینه مشورت کنید یا کار را به او بسپارید.

طراحی منوی کافی شاپ

طراحی منو برایکافی شاپاز دیگر مراحل مهم می باشد. شما باید برای تنظیم و طراحی منو به این فکر کنید که قرار است چه چیزهایی سرو کنید. سعی کنید گزینه هایی را که واقعا قادر به ارائه شان نیستید را بی جهت در منو نیاورید. در اینترنت می توانید منوی کافی شاپ های مختلف را بررسی کنید و نوشیدنی ها و خوراکی های جالب را به صورت یک لیست، یادداشت کنید. یادتان نرود مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه هر یک را نیز بنویسید و ببینید آیا می توانید از پس تهیه آن ها بر بیایید یا خیر.پیشنهاد ما این است که نوشیدنی های بر پایه اسپرسو، قهوه های دمی، نوشیدنی های گرم، دمنوش های مختلف، نوشیدنی های سرد (شیک، اسموتی و آبمیوه) را حتما در منوی خود قرار دهید. شکل منوی شما باید با تم کافه تان هماهنگی داشته باشد. برای مثال، اگر یک کافه مینیمال دارید، منوی شما نباید کلاسیک و پر از رنگ و تزیینات باشد.در رابطه با قیمت گذاری آیتم های منو باید به محل کافه تان توجه کنید. اگر کافه شما در بالای شهر واقع است و یک کافه لوکس به شمار می رود، می توانید قیمت ها را کمی بالا لحاظ کنید، اما اگر کافه ای در مرکز شهر یا دیگر بخش ها دارید، قیمت ها را معقول در نظر بگیرید. قیمت هر آیتم را با توجه به هزینه مواد اولیه و دستمزد آشپز محاسبه نمایید.

استخدام پرسنل کافی شاپ

طبیعتا شما باید برای راه اندازی کافه خود افرادی را استخدام کنید. معمولا نیروهای فعال در کافه ها حدود 2 یا 3 نفر هستند. افرادی که استخدام می کنید، باید در زمینه کاری خود تخصص داشته باشند.بهتر است در زمان راه اندازی کافه خود به دنبال کسانی باشید که دوره های کافه داری را طی کرده اند. پرسنل کافی شاپ،باید و نبایدهای مشتری مداری را بدانند و به خوبی از مشتری ها پذیرایی کنند.

قوانین و مقررات کافی شاپ

اگر می خواهید کافه ای مرتب و منظم داشته باشید، باید در ابتدای تاسیس آن، قوانین و مقررات را با پرسنل در میان بگذارید.از پرسنل بخواهید سر وقت در کافه حاضر باشند، در حین کار، همه حواس خود را روی آن متمرکز کنند، در زمان کار با تلفن همراه صحبت نکنند، بهداشت را رعایت کنند، خوش برخورد باشند و در زمینه استقبال و بدرقه مشتری ها خوب عمل کنند.

تبلیغات و بازاریابی کافی شاپ

در آخر، برای این که بتوانید برای کافه خود مشتری جمع کرده و جایی میان کافه های شهر برای خود باز کنید، باید به تبلیغات و بازاریابی بپردازید. از شبکه های اجتماعی برای این منظور کمک بگیرید. سعی کنید تبلیغات خود را جذاب ارائه کنید و به این فکر کنید که چه ترفندهایی می تواند مشتری ها را به کافه تان بکشاند

 

 

برچسب ها: