همه چیز درباره راه اندازی کافی شاپ(قسمت اول)

نویسنده : روابط عمومی
10 خرداد 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
همه چیز درباره راه اندازی کافی شاپ(قسمت اول)

برای تاسیس کافی شاپ، اول  باید بدانید که برای چه می خواهید این کار را انجام دهید و چه هدفی دارید؟ در ضمن، باید بدانید که می خواهید به چه افرادی خدمات ارائه کنید. معمولا اصلی ترین مخاطبان کافه ها، افراد جوان هستند. اکثر افراد 15 تا 35 ساله به محیط کافه ها علاقه نشان می دهند، زیرا می توانند در چنین فضاهایی با دوستان خود گپ زده و از نوشیدنی ها و خوراکی ها لذت ببرند. شما با داشتن آگاهی از نیازهای این افراد، می توانید کافی شاپ بهتری نیزتاسیس کنید.

انتخاب نوع و تم کافی شاپ

اولین گام درتاسیس یک کافی شاپ خوب، انتخاب نوع و تم کافی شاپ است. باید در این مرحله، نوع کافه و خدماتی که قرار است ارائه دهید را مشخص نمایید. پیش از تاسیس کافه، شما باید خدمات اصلی را تعیین کنید. مثلا برخی کافه ها فقط نوشیدنی به مشتری ها ارائه می کنند. پیشنهاد می کنیم خلاق باشید و کافی شاپ خود را متمایز طراحی کنید. با استفاده از ایده های بکر، المان های جذاب و طراحی منحصر به فرد، شما می توانید کافه تان را در ذهن مشتری ها ماندگار کنید، هر روزه مشتری های جدیدی پیدا کنید و کافه تان را به پاتوق آن ها بدل سازید.

انتخاب اسم کافی شاپ

انتخاب یک اسم مناسب برای کافی شاپ ، نقش مهمی در موفقیت آن دارد. قبل از تاسیس کافه خود باید یک نام خوب برای آن پیدا کنید. اگر کمی فکر کنید، می بینید که همه کافه های معروف، نام جذابی دارند. نام کافه شما باید بر سر زبان ها بیفتد. سعی کنید یک اسم کوتاه و جالب انتخاب کنید. به دنبال اسم های ساده و کلیشه ای نروید. یک اسم متفاوت و حتی عجیب، بهتر خواهد بود.

هزینه های راه اندازی کافی شاپ

کافه ها معمولا سودآور هستند، اما در ابتدای کار،باید هزینه های کافه را از جیب خودتان پرداخت کنید. شما باید برای خرید یا اجاره محل کافه، خرید لوازم و تجهیزات، خرید عناصر دکوری، خرید مواد اولیه، تبلیغات و بازاریابی و بسیاری از چیزهای دیگر هزینه کنید. می توانید برای تامین هزینه ها وام بگیرید. همچنین توصیه می کنیم اگر سرمایه زیادی ندارید، به جای خرید وسایل نو به سراغ لوازم دست دوم بروید. با کمی خلاقیت می توانید ظاهر آن ها را تغییر داده و دکوراسیون مناسبی ایجاد کنید. فراموش نکنید که داشتن سرمایه زیاد، حتما منجر به موفقیت کافه نمی شود. بسیاری از کافه های نقلی و ساده به خاطر فضای دوست داشتنی خود، مشتری های زیادی دارند.

انتخاب محل کافی شاپ

یکی دیگر از موارد مهم در راه اندازی کافه، انتخاب محل آن است. این که کافی شاپ در کدام منطقه شهر واقع است، روی جذب مشتری تاثیر زیادی می گذارد. معمولا مناطق پر رفت و امد، بهترین مکان ها برای تاسیس کافه هستند.سعی کنید کافی شاپ خود را در کنار مراکز خرید، نزدیک پارک ها، کنار کتابخانه و این گونه مکان ها راه اندازی کنیدبهتر هستش . در ضمن، دسترسی افراد به کافه و راههای ارتباطی را نیز در نظر بگیرید.

تجهیزات لازم برای کافی شاپ

تجهیزات لازم برای یک کافی شاپ، شامل وسایل پذیرایی و لوازم دکوری است. داشتن کتری برقی بزرگ، قهوه ساز، لوازم پذیرایی، گوشت کوب الکتریکی و آبمیوه ساز برای راه اندازی کافه لازم است. در رابطه با انتخاب و خرید میز و صندلی ها در کنار زیبایی به راحتی  مشتری هم توجه کنید. مشتری ها باید درحین  نشستن روی صندلی ها نیز راحت باشند.

مجوزهای لازم برای راه اندازی کافی شاپ

برای تاسیس کافی شاپ ، باید به اتحادیه صنف بستنی، آبمیوه و کافی شاپ رجوع کرده و پرونده تشکیل دهید. سپس باید مجوز مربوط را اخذ نمایید. برای این که بتوانید مجوز بگیرید، باید سند مالکیت یا اجاره نامه را با خود ببرید. در ضمن، شما باید در رابطه با پذیرش مسئولیت حقوقی، تعهد بدهید. توصیه می شود از اداره بهداشت نیز اصول را جویا شوید.

 

 

 

برچسب ها: