تفاوت کافه و کافی شاپ چیست؟

نویسنده : روابط عمومی
10 خرداد 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
تفاوت کافه و کافی شاپ

فرهنگ کافه و کافه نشنی و کافی ­شاپ در ایران هر روز بیشتر از دیروز در حال جا افتادن است و افراد  بالاخص جوانانی که هر روز  بیشتر با آداب  ورسوم این فرهنگ اخت می­شوند، در حال افزایش است.

کافی­ شاپ

بیشتر به محلی مانند  یک رستوران کوچک اتلاق میشود

  در مورد تفاوت کافه و کافی شاپ باید بگویم که، کافی شاپ چیزی بین کافه و رستوران است که هم قهوه و انواع نوشیدنی­ها  در آن سرو میشود و هم غذای گرم و سرد. از زمان فراگیر شدن قهوه، کافی شاپ در ایران، محلی برای سرو قهوه و دورهمی مشتریان و افراد بوده است.در نوع چیدمان کافی ­شاپ، می­توان میز و صندلی ها را جلوی کافی­ شاپ و در محیط باز و تراس طراحی کرد تا مشتریان با حال و هوای بهتر و استمشام هوای تازه، ازغذایی که سفارش داده­ اند بیشتر لذت ببرند.در کافی­ شاپ­ ها منو را روی میز قرار می­دهند و گارسون برای گرفتن سفارش به همراه با یک دفترچه یادداشت، سر میز حاضر می­شود و سفارش را می­گیرد و در این حال غالبا هزینه بعد از صرف سفارش پرداخت می­شود.از دیگر تفاوت­های کافه و کافی شاپ میتوان به فروش لوازم مربوط به قهوه مانند پودر قهوه . اکسسوری­های قهوه و … می­پردازند در حالی که در کافه صرفا قهوه سرو می­شود.

کافه

کافه به معنای عمومی  به محلی گفته می­شود که افراد به دلخواه خود تنها یا با دوستان وبرای صرف چای یا قهوه به همراه کیک وشیرینی، در آن حضور پیدا می­کنند. کافه ­ها قرار نیست خلوت باشند و اما می­توانند محیطی دنج باشند برای خلوت کردن روحی و ذهنی.از دیگر تفاوت کافه و کافی شاپ این است که، کافه­ ها بیشتر از کافی شاپ ها تبدیل به پاتوق می­شوند ­و این امر به سبب فضا و اتمسفر حاکم بر کافه­ هاست.

بعضی اوقات که مشتری تنهاست، بعضی از کافه ها برای آنها صندلی تکی روبروی کانتر تعبیه کرده­ اند که مشتری آنجا مینشیند.در کافه ­ها خلاف کافی شاپ ها فقط غذای سرد و گرم سرو نمی­شود و منوی آن شامل انواع قهوه و نوشیدنی سرد و گرم و کیک و شیرینی و حتی کیک خانگی نیز میتواندباشد.یکی از خلاقانه ترین فکرها در شیوه ارائه خدمات کافه همین کافههای سیار هستند،البته با اینکه یک اقدام نو و جدیدی است اما به دلیل جذابیت آن به خوبی در دل مشتریان­شان جا خوش کرده­ اند و درآمد خوبی دارند.اگر روزگاری در شهری 3 یا 4 کافی شاپ یا کافه بود امروزه در هر خیابان شهر 3 یا 4 کافه و کافی شاپ وجود دارد و این نشان از استقبال بالای مردم دارد. حال با توجه به تفاوت آنها و سلیقه­ فردی افراد می­توانند در هر کدام که بخواهند لحظات خود را سپری کنند.