امید داشتن در زندگی(روش دوم)

نویسنده : روابط عمومی
22 تیر 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
امید داشتن در زندگی(روش دوم)

افزایش امیدواری

برخی از افراد ممکن است ناامید باشند، زیرا احساس می‌کنند در هیچ چیز خوب نیستند. اگر شما احساس ناامیدی کرده‌اید، سعی کنید لیستی از همه‌ی نقاط قوت، دستاوردها و هنرهای خود تهیه کنید. لیست تان را بخوانید و خود را به خاطر این خصوصیات مثبت تحسین کنید، این کار به افزایش میزان امیدواری شما برای آینده کمک می‌کند.

تا حد ممکن، اطراف خود را مملو از افراد پشتیبان و توانمند کنید. بکوشید تا اطرافتان را با افرادی که به شما کمک می‌کنند تا حس خوبی داشته باشید و شما را تشویق می‌کنند تا بهترین خود باشید پُر کنید. داشتن یک شبکه‌ی حمایتی از دوستان به شما در پیشبرد علایق و اهدافتان کمک می‌کند. ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍

* به فعالیت‌ها و نگرش‌های اطرافیانتان بنگرید. ببینید کدامیک از آن‌ها می‌توانند به عنوان یک الگو برای شما جهت رسیدن به اهدافتان باشند. همچنین در نظر داشته باشید که اطرافیانتان چگونه رفتار می‌کنند و چه حسی به شما می‌دهند. انجام کارهایی که به شما لذت می‌دهند کمکتان می‌کند تا احساس امیدواری خود را توسعه و افزایش دهید. با درگیر شدن در فعالیت‌هایی که هر روز شما را خوشحال می‌کنند، احساس هدفمندی بیشتری خواهید داشت. اگر مطمئن نیستید که چه فعالیت‌هایی بیشترین لذت را برای شما به ارمغان می‌آورد، چیزهای جدیدی را امتحان کنید تا بفهمید کدامیک لذت بخش است. در آموزشگاه محله‌ی خود به کلاس بروید، ورزش جدیدی را امتحان کنید، مهارت جدید بیاموزید یا یک سرگرمی جدید پیدا کنید.

داشتن انگیزه در جامعه‌ی خود، می‌تواند راهی عالی برای پرورش امید به آینده باشد. این موضوع می‌تواند در جامعه‌ی محلی شما یا حتی در یک جامعه‌ی آنلاین باشد، اما در هر صورت، نکته‌ی اصلی شروع و حرکت در اینجا ایجاد روابط با دیگران در رابطه با اهداف یا پروژه‌های مشترک است. با افرادی مشغول باشید که می‌توانند علایق شما را به اشتراک بگذارند، این موضوع به غلبه بر بی‌میلی شما که باعث حس ناامیدی می‌شود کمک می‌کند. 

* درگیرسیاست‌های محلی شوید یا به جلسات آنلاین در مورد برخی از امور جهان بپردازید که ممکن است به آن علاقمند باشید. 

* کار داوطلبانه انجام دهید. برخی از مطالعات نشان داده اند که داوطلب شدن مزایای بسیار زیادی برای سلامت ذهنی و روحی شما دارد.

ورزش کنید، غذای سالم بخورید، استراحت و ریلکس کنید. انجام این کارها به بهبود و توسعه‌ی احساس امیدواری کمک می‌کند. با مراقبت خوب از خود، به ذهنتان در این مورد که لیاقت شادی و برخورد مناسب هستید سیگنال‌هایی ارسال می‌کنید. اطمینان حاصل کنید که وقت کافی برای تامین نیازهای اصلی خود: ورزش، غذا، خواب و آرامش اختصاص می‌دهید. برای امید داشتن اصلا این نکته را فراموش نکنید.

* به طور منظم ورزش کنید. سعی کنید روزانه ۳۰ دقیقه ورزش ​​کنید.

* یک رژیم غذایی متعادل و مناسبی از غذاهای سالم مانند: میوه، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین‌های بدون چربی داشته باشید. 

* هر شب ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.

* حداقل ۱۵ دقیقه در روز را برای استراحت کنار بگذارید. تمرینات یوگا انجام دهید، نفس عمیق بکشید یا مراقبه کنید.

* روزانه ۸ لیوان آب بنوشید.

برچسب ها: