امید داشتن در زندگی(روش اول)

نویسنده : روابط عمومی
22 تیر 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
امید داشتن در زندگی

زندگیتان را تصور کنید

به این قکر کنید که دوست دارید زندگیتان چگونه به نظر بیاید

مردم غالباً برای امید به فردای بهتر تلاش می‌کنند، چون نمی‌دانند که آینده چگونه به نظر میرسد. قبل از داشتن امیدواری دانستن این موضوع که چه مدل زندگی برای شما خوشایند و قابل قبول می‌باشد، ضروری است. کمی زمان بگذارید و فکر کنید تا ببینید زندگی ایده آلتان چگونه است و شامل چه مواردی می‌شود؟

* از خودتان بپرسید:  ” اگر بتوانم فردا از خواب بلند شوم و یک زندگی به انتخاب خودم داشته باشم، آن زندگی به چه شکل خواهد بود؟ “. به تمامی جزئیات آن فکر کنید. هرچه می‌خواهد باشد. خانه‌ی شما به چه شکل خواهد بود؟ دوستانتان چگونه خواهند بود؟ در چه نوع فعالیت‌هایی شرکت خواهید کرد؟

* هر آنچه که تصور می‌کنید را بنویسید تا بعدا بتوانید آن را دوره کنید و هر از گاهی دوباره آن را بررسی کنید.

پس از اینکه فهمیدید چه نوع زندگی ای می‌خواهید در دنیای ایده آل خود داشته باشید، آن را با شرایط زندگی فعلی خود مقایسه کنید. انجام این کار می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که کدام قسمت از زندگی شما در حال حاضر با دیدگاه شما مطابقت دارد. 

* به عنوان مثال: اگر می‌خواهید ۱۰ کیلو لاغر کنید، ببینید چه کارهایی باید انجام بدهید تا شما را به وزن دلخواهتان برساند. باید منظم ورزش کنید؟ رژیم غذایی داشته باشید؟ به چه چیزهایی نیاز دارید تا به آن وزن برسید؟

برای اینکه امید داشته باشید، حائز اهمیت است که اطمینان حاصل کنید تصوراتی را که برای خود دارید واقع بینانه می‌باشند. اگر اینگونه نباشد، ممکن است باعث ایجاد احساس ناامیدی در شما شود. تصورات خود را برای زندگیتان در نظر گرفته و سعی کنید تشخیص دهید که واقع بینانه هستند یا خیر. اگر اینگونه نباشد، ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشید تا دیدگاهتان چیزی باشد که بتوانید به آن دست یابید. 

داشتن هدف یکی از بهترین روش‌های امیدواری است. بعد از اینکه دیدگاهی برای زندگی خود ایجاد کردید، برای تعیین اهداف خود وقت بگذارید. اهدافتان را بنویسید و برای دستیابی به آن‌ها سخت تلاش کنید. برای بهبود شانس دستیابی به آن‌ها، اطمینان حاصل کنید که اهدافی که تعیین می کنید SMART هستند. این کلمه مخفف:

S:  Specific (مشخص/ دقیق): هدف، به جای اینکه مبهم یا گسترده باشد مشخص و دقیق است. 

M: Measurable (قابل اندازه گیری): هدف را می‌توان اندازه گیری کرد (با اعداد اندازه گیری می‌شود).

A: Action (عملکرد): هدف، چیزی است که می‌توانید فعالانه رو به جلو و برای رسیدن به آن کار کنید و آن را کنترل کنید.

R: Realistic (واقع بینانه): هدف واقع گرایانه چیزی است که در واقع می‌توانید با منابع در دسترس خود به آن برسید.

T: Time Bound (محدوده‌ی زمانی): هدف، یک آغاز و پایان یا مهلتی دارد.