ده شغل پر طرفدار و پر درامد تا سال 2025

نویسنده : روابط عمومی
30 اردیبهشت 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
شغل کار در آمد ثروت

نقاش:

برای این شغل پیش بینی می شود که شغل نقاش  رشد 5 درصدی را تا سال 2025 تجربه کند. پیشرفت اقتصادی در ساختار صنعتی که پل، ساختمان های بلند، دکلهای نفتی و . . . . تجلی می‌یابد، بطور فزاینده تقاضا برای نقاشانی که کارشان نقاشی و پوشش های محافظ تجهیزات و ماشین آلات است را افزایش داده است. این در حالی است که نقاشان ساختمانی نیز کمبودی از بابت دیوار برای کار روی آن نخواهند داشت.جالب توجه آنکه در این فعالیت سابقه کار چندان مهم نیست. فقط داشتن یک قلمو و نحوه کارکردن با آن کفایت می‌کند. البته تجربه و داشتن مجوز نیز می تواند منافعی ایجاد کند. دامنه درآمدهای سالانه این شغل 28 هزار تا 46 هزار دلار پیش بینی می شود.

کارشناس بهداشت دندان:

خدماتی که این گروه 10 شغلی ارائه می دهند شامل تمیز کردن دندانها، گرفتن عکس های رادیولوژی از دندان و آموزش بیماران برای مراقبت درست از دندانها است.

پیش بینی ها حکایت از آن دارد که  این شغل با رشد 37 .7 درصدی در دهه آینده مواجه باشد که اهمیت یافتن بهداشت و مراقبت های پیشگیرانه موجب افزایش تقاضا برای آن شده است. اگرچه در این دوره، رشد متخصصان دندانپزشکی و دستیاران آنها که وظیفه آماده سازی بیماران، کمک به دندانپزشک در تهیه مواد و استریلیزه کردن دستگاهها را برعهده دارند؛ نیز به ترتیب با20 .7 و 30 .8 درصد پیش بینی شده است، اما دریافتی کمتر در مقایسه با متخصصان دندانپزشکی موجب اقبال عمومی بیشتر به این گروه شغلی خواهد شد.

 داشتن تجربه دستیاری یک کارشناس بهداشت دندان به مدت 2سال از ضرورت های این شغل است. البته چنین سابقه ای نیازمند مطالعه لازم در فیزیولوژی و آناتومی دهان و دندان، تغذیه و رادیولوژی و کسب مجوز فعالیت نیز هست. 

درآمد سالانه در این شغل در دامنه 56 هزار تا 83 هزار دلار قرار می گیرد.

پرستاری
پیشرفت فناوری و  تمرکز بیشتر بر مواظبت های پیشگیرانه و پیرشدن جمعیت موجب آن شده است که نیاز به مراقبت های مورد نیاز بیماران در بیمارستانها، مطب پزشکان،برنامه های بلندمدت بهداشتی وحتی خانه های شخصی افزایش یابد.
همین امر موجب شده که درآمد سالانه یک پرستار در این دهه از 54 هزار دلار به 80 هزار دلار برسد. برای آنکه یک فرد به عنوان پرستار ثبت شده امکان فعالیت داشته باشد، ضروری است که مدرک کارشناسی در رشته پرستاری واعتبارنامه دوره پرستاری 
 
متخصص نرم افزار رایانه:
پیش بینی می شود که در دهه آینده این شغل 32 .4 درصد رشد یابد. دنیای کنونی دنیای رایانه بوده و منافع همه در آن است. با رایانه ای شدن همه چیز از تلفن های همراه تا خودروها وحتی قهوه سازها، توسعه نرم افزارهای سیستمی جدید یک بخش ضروری از زندگی انسانی شده است.
برای این شغل، داشتن مدرک دانشگاهی در مهندسی نرم افزار یا علوم رایانه ضروری است. داشتن مدرک کارشناسی ارشد در این زمینه به معنای داشتن مشخصه کامل در این زمینه است یا اینکه فرد باید یک پیش زمینه قوی در برنامه نویسی و نیز توانایی انطاف پذیری با تغییر در رشته های مختلف همچون معرفی ابزارها و زبان های جدید رایانه را داشته باشد. شایان ذکر است که در آمد سالانه این فرد در دامنه 77 هزار دلار تا120 هزار دلار خواهد بود.

لوله کش:

طی دهه آینده  این شغل با رشد 25 درصدی مواجه خواهند شد. با انتظار رشدی که در ایجاد ساختمانهای جدید وجود دارد ونیز اهمیت افزایش کارایی و بهره مندی از منابع آبی که در شیرآلات بهداشتی بروز خواهد یافت، تعمیر و نگهداری اتصالات و شیرآلات به یک نیاز ضروری تبدیل شده واین شغل را به یک شغل با حاشیه امنیت بالا تبدیل خواهد کرد.

داشتن یک سابقه کار 4-5 ساله با حداقل سن 18 سال، داشتن دیپلم یا معادل آن و مهارت رایانه ای ابتدایی از مشخصات این شغل است. شایان ذکر است دامنه درآمدهای این شغل بین 36 هزار تا 64 هزار دلار در

 تکنیسین برق:
پیش بینی ها نشان می دهد که این شغل در 10 سال آینده 2 درصد رشد داشته باشد. افزایش تقاضا برای ارتباطات الکترونیکی در خانه و در دفاتر به معنای کار بیشتر برای تکنسین های برق است.
همچنین رشد استفاده از انرژی های جایگزین شامل انرژی باد و خورشیدی و نیز بازسازی و تعمیر و نیز ایجاد ساختمان های نو نیز در افزایش تقاضا برای این شغل موثراست.
شغل تکنیسین برق
داشتن سابقه کار 4 ساله، حداقل سن 18 سال و دیپلم یا معادل آن و مجوز رتبه بندی شده از الزامات داشتن چنین شغلی است. شایان ذکر است دامنه درآمدهای سالانه این شغل 37 هزار تا 65 هزار دلار است.
دستیار فیزیوتراپیست:
 افزایش قابل ملاحظه جمعیت پیر موجب ارتقای کار فیزیوتراپی می شود. همچنین افزایش آسی بدیدگان ناشی از حملات قلبی که از طریق احیای فیزیکی و قلبی ممکن می گردد و ضرورت بازسازی اعضای آسیب دیده آنها، زمینه افزایش تقاضا برای این گروه شغلی را بیشتر فراهم خواهد کرد
 دستیاران فیزیوتراپ در بین دو گروه فیزیوتراپ های متخصص و کمک تراپیستها با مهارت کمتر به لحاظ مهارت و دریافتی قرار می گیرند و این امر به افزایش شدید تقاضا برای آنها کمک خواهد کرد، زیرا بر خلاف کمک تراپیست ها، یک دستیار قادر خواهد بود تا بخشی از خدمات فیزیوتراپی را بطور مستقل ارائه کند و دریافتی آن 27000 دلار در سال کمتر از یک فیزیوتراپ متخصص خواهد بودشایان ذکر است دامنه درآمد سالیانه این گروه شغلی بین 41 هزار تا 60 دلار پیش بینی می شود.